Makale Yazıları

Epilepsili Köpeklerde Beslenme

Epilepsili Köpeklerde Beslenme

Epilepsili insanlarda ketojenik diyet kullanımı 1920’li yıllardan beri uygulanan bir yöntem olarak bilinmektedir. İnsanlarda perhiz / oruç gibi durumlarda meydana gelen vücudu aç bırakma sırasında meydana gelen metabolik ve biyokimyasal değişiklikleri antikonvülzan (epilepsi karşıtı) özellik gösterdiği ortaya konulmaktadır. Köpeklerde de epilepsinin patolojisi, etiyolojisi insanla muadil klinik durumlar ortaya koyduğundan, insanlardaki epilepsi nöbetlerinin köpekler için de uygun rol model olduğu yapılan araştırmalarla ortaya konulmaktadır.
KEDİ VE KÖPEKLERDE AŞILAMA

KEDİ VE KÖPEKLERDE AŞILAMA

Aşı uygulamaları aynı hayatı paylaşma amacıyla sahiplendiğimiz küçük dostlarımızın bulaşıcı hastalıklardan korunmasında en etkili yöntemdir. Hatta bu hastalıkların bazılarının (kuduz gibi) zoonoz karakterli (hayvandan insana bulaşabilen) hastalıklar olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda aşılamanın hem kendi sağlığımız hem de küçük dostlarımızın sağlığı açısından elzem olduğu aşikardır.
KEDİLERİN FİP HASTALIĞI

KEDİLERİN FİP HASTALIĞI

Halk arasında FİP hastalığı olarak bilinen Kedilerin İnfeksiyöz Peritonitis'i hakkında elimden geldiğince detaylara değinmek istedim.
Kedi Ve Köpeklerde Epilepsi Nöbetleri

Kedi Ve Köpeklerde Epilepsi Nöbetleri

Kedi Ve Köpeklerde Epilepsi Nöbetleri ve Bu nöbetler hakkında en çok merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştım.
SOSYAL MEDYA
İSTANBUL ADAKENT VETERİNER KLİNİĞİ Barış Mah. Çiftlik Cad. Adakent Villaları No:10 Beylikdüzü / İstanbul Tel : 0212 871 33 30 Gsm: 0552 838 30 06 E-posta: adakentveteriner@gmail.com E-posta: veterinerichastaliklari@gmail.com Web: www.adakentveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Bizi Arayın